Vilniuje finišavo tarptautinis dvigubos sportininkų karjeros projektas

2024 m. kovo 14 d.

V. Dranginio nuotr.

Šią savaitę Vilniuje penkių nacionalinių olimpinių komitetų atstovai sudėjo paskutinius štrichus tarptautiniame dvigubos sportininkų karjeros projekte. Ketvirtadienį pradėjo veikti šios iniciatyvos rezultatas – nemokamų mokymų platforma.

Registruotis galima čia:

„Sportininko karjera yra trumpa ir dažnai neprognozuojama, todėl mes, kaip nacionalinis olimpinis komitetas, kryptingai dirbame skatindami atletus ugdyti įgūdžius, kurie jiems padėtų būti sėkmingais už sporto karjeros ribų. Nuolat kviečiame juos į mokymus, organizuojame seminarus.

Šio projekto rezultatas – nemokamas mokymų kanalas karjerą pradedantiems ir jau baigiantiems sportininkams“, – pasakojo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.

A. Vanagienė (V. Dranginio nuotr.).

A. Vanagienė (V. Dranginio nuotr.).

Projekte dalyvavo Lenkijos, Turkijos, Slovėnijos, Graikijos ir Lietuvos nacionaliniai olimpiniai komitetai. Siekiant išsiaiškinti sportininkų poreikį buvo atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 500 atletų iš visų penkių valstybių.

„Šis projektas gimė todėl, kad pastaraisiais metais dirbdamas Lenkijos Sporto ir turizmo ministerijoje ar olimpiniame komitete mačiau daugybę atletų, kurie neranda savęs pabaigę sportuoti. Ši problema aktuali daugumoje šalių – kaip padėti žmonėms pereiti sporto profesionalo karjeros ir paprasto gyvenimą?

Tikiuosi, kad šie mokymai paskatins ir įkvėps tobulėti ir už sporto ribų“, – sakė projekto iniciatorius, 2023 m. Europos žaidynių organizacinio komiteto vadovas Marcinas Novakas.

D. Gudzinevičiūtė ir M. Novakas (V. Dranginio nuotr.).

D. Gudzinevičiūtė ir M. Novakas (V. Dranginio nuotr.).

Platformoje sportininkams skirti mokymai bus žmogiškųjų išteklių, psichinės sveikatos, prekės ženklo kūrimo, komunikacijos, marketingo ir kitomis aktualiomis temomis.

Projekto dalyviai Vilniuje taip pat lankėsi Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete, kur su susitiko su olimpine čempione, LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte. Ji projektą iniciavusiam M. Novakui įteikė LTOK olimpinio šimtmečio medalį. 

+15

Europos Sąjungos (ES) finansavimą šiam projektui laimėjęs Lenkijos nacionalinis olimpinis komitetas kartu dirbti pakvietė kolegas iš Lietuvos, Slovėnijos, Turkijos ir Graikijos.

Projekte dalyvaus ir nemažai žinomų olimpiečių, šiuo metu dirbančių savo šalių nacionaliniuose olimpiniuose komitetuose. Pavyzdžiui, viena projekto koordinatorių – Luiza Zlotkowska – buvusi čiuožėja trumpuoju taku, dukart olimpinė medalininkė.

Atsakomybės ribojimo pareiškimas:

Europos Komisijos parama šio leidinio rengimui nereiškia pritarimo jo turiniui, kuriame pateikiama autorių nuomonė, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už informaciją panaudotą šiame leidinyje.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS