Tarptautiniai OVUP mokymai Lietuvoje – su abipuse nauda

2024 m. vasario 6 d.

Kipro Štreimikio nuotr.

Sausio 30 – vasario 3 dienomis Vilniuje vyko tarptautiniai Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) mokymai. Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sukurta OVUP programa skirta atskleisti unikalų sporto ir fizinio aktyvumo potencialą, apjungiant sportą su švietimu ir kultūrine išraiška.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) tarptautinius OVUP mokymus surengė antrą kartą. Pirmieji vyko 2019 metais. Šiemet į Vilnių atvyko 20 svečių iš 20 skirtingų valstybių. Organizatoriams teko daryti atranką, nes buvo gauta 80 paraiškų.

Pačioje Lietuvoje OVUP mokymai rengiami jau aštuntus metus iš eilės, nes LTOK vienas pirmųjų pasaulyje šią programą išvertė į savo šalies kalbą ir, pritarus TOK, pasiūlė kelių lygių mokymus Lietuvos pedagogams.

LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis sako, kad tarptautiniai mokymai buvo skirti pasidalinti Lietuvos gerąja praktika.

„Visi svečiai buvo vienaip ar kitaip susiję su olimpiniu judėjimu, dirba olimpiniuose komitetuose, olimpinėse akademijose ar sporto federacijose. Visi jie puikiai žino, kas yra olimpinis judėjimas, bet mokymų mintis buvo pasidalinti beveik aštuonerių metų Lietuvos patirtimi, įgyvendinant OVUP programą mūsų šalyje. Norėjosi plėtoti olimpinių vertybių ugdymo skleidėjų tinklą, išugdyti programos ambasadorius. Neabejoju, kad užsieniečiai dabar galės rengti panašius mokymus savo bendruomenėms arba bent jau pagilino įgūdžių bagažą ir turės daugiau motyvacijos užsiimti olimpinių vertybių sklaida savo organizacijose“, – pasakojo K. Šileikis.

OVUP mokymai dažniausiai yra patirtiniai, įtraukiantys, grindžiami penkiomis olimpinio ugdymo temomis: pagarba gyvenime, kilniu elgesiu, pastangomis pelnytu džiaugsmu, kūno, valios ir proto darna bei tobulumo siekimu.

„Vienas iš tikslų buvo leisti dalyviams pamatyti ir patirti olimpinių vertybių ugdymo programą, neformalaus ugdymo edukacinius metodus. Tuo ir garsėja OVUP Lietuvoje, nes mes aktyviai naudojamės neformalaus ugdymo veiklomis, kas leidžia visas vertybes pajausti per praktiką bei įvairius užsiėmimus. Manome, kad tarptautiniai mokymai suteikė erdvę ir asmeniniam tobulėjimui, pagerino socialinius įgūdžius“, – pabrėžė K. Šileikis.

Mokymų nauda yra įvairiapusė, nes užsimezgusios pažintys leido sukurti erdvę ateities bendradarbiavimo idėjoms.

„Pavyzdžiui, labai greitai su kai kuriais olimpiniais komitetais radome bendrą kalbą apie planus su „Erasmus+“ projektu. Todėl galima sakyti, kad tarptautiniai OVUP mokymai buvo naudingi ne tik dalyviams, bet ir mums“, – džiaugėsi K. Šileikis.

Mokymus vedė ir patirtimi su dalyviais dalijosi profesionalūs lektoriai Nerijus Miginis ir Donatas Petkauskas, kurie su OVUP dirba nuo pat programos įgyvendinimo pradžios Lietuvoje.

„Galiu pasakyti, kad per penkias dienas užsienio dalyviams netrūko emocijų, iššūkių, bet be iššūkių nebūtų ir ilgalaikės naudos. Manau, kad viskas pavyko tiesiog puikiai“, – teigė K. Šileikis.

Nuo 2016 metų Lietuvoje įgyvendinama OVUP sulaukia vis didesnio susidomėjimo: visoje Lietuvoje jau įgyvendinta 150 mokymų, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 2000 įvairių sričių mokytojų. Pirmojo lygmens mokymus veda 19 sertifikuotų OVUP mokymų trenerių.

Planuojama, kad darbas bus tęsiamas ir toliau, įgyvendinanti OVUP mokymus su pedagogais, treneriais bei žinomais sportininkais.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS