Pritarta reformoms renkant olimpinių žaidynių miestą šeimininką

2021 m. kovo 16 d.

IOC Media

Praėjusią savaitę vykusioje Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesijoje buvo pritarta reformoms, pakeisiančioms būsimųjų olimpinių žaidynių miestų šeimininkų rinkimų procesą.

Naujasis žaidynių miesto šeimininko rinkimų proceso metodas yra šešerių metų darbo rezultatas. Šis procesas prasidėjo 2014-aisiais patvirtinus „Olimpinę darbotvarkę 2020“.

Naujasis metodas buvo sukurtas siekiant išspręsti anksčiau kilusius iššūkius. Anksčiau procedūra buvo panaši į kreipimąsi dėl franšizės, TOK nustatant konkurso sąlygas. Potencialūs kandidatai, besistengdami pralenkti vienas kitą, šiame procese išleisdavo dešimtis milijonų ir jausdavosi pralaimėtojais jei likus 7 metams iki žaidynių būdavo pasirenkamas kitas miestas. Kas dažnu atveju atbaidydavo nuo kandidatavimo rengti kitas žaidynes. Kai kurie miestai taip pat susidūrė su etinėmis problemomis dėl lobistinių nusižengimų. Dėl to vis mažėjo miestų kandidatų.

Reforma numato, kad nuo šiol bus pasirenkamas vienas miestas kandidatas ir su juo vykdomas dialogas, siekiant susitarti dėl žaidynių organizavimo.

Šiuo metu Australijos miestas Brisbanas – pagrindinis kandidatas surengti 2032 metų vasaros olimpines žaidynes, su kuriuo pradėtas tikslinis dialogas. TOK nariai patvirtino sprendimą pradėti dialogą dėl 2032 metų olimpinių žaidynių, o būsimųjų žaidynių miesto-šeimininko komisija pradės išsamesnes diskusijas su „Brisbanas 2032“ komisija ir Australijos nacionaliniu olimpiniu komitetu.

„Mes pristatėme tikslingesnį ir lankstesnį būsimųjų žaidynių miestų šeimininkų rinkimų metodą. Užtikriname, kad olimpinės žaidynės nuo šiol bus visiškai suderintos su olimpinių žaidynių miestų-šeimininkų ir jų bendruomenių ilgalaikiais planais ir poreikiais. Naujasis požiūris yra orientuotas į išlaidų sumažinimą iki minimumo ir neleidžia daryti nederamos įtakos bei nederamai užsiimti lobizmu. Mūsų revoliucija iškart davė tiesioginių teigiamų rezultatų. Netrukus po to, kai 2019 metais patvirtinote reformas, sulaukėme susidomėjimo iš daug daugiau šalių nei per pastaruosius daugelį metų”, – sakė TOK prezidentas Thomas Bachas.

Australijos atstovai vaizdo žinute pristatė „Brisbanas 2032“ projekto ypatumus ‒ solidžią techninę koncepciją, kuriai sukurti prireiks penkerių metų, esamą infrastruktūrą, stiprią visuomenės ir politinę paramą, aistrą olimpiniam sportui ir patirtį jame bei suderinamumą su regiono ilgalaikiais siekiais.

 „Olimpinės ir paralimpinės žaidynės Australijos žmonių sielose iššaukia kažką nuostabaus. Mes esame sportuojanti tauta, todėl tai suvienija žmones ir visą Australiją. Kiekvienas Australijos Vyriausybės lygmuo dirba kartu, siekdamas įgyvendinti „Brisbanas 2032“ projektą“, – sakė Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas.

Vaizdo įraše trijų Australijos Vyriausybės lygmenų atstovai pabrėžė, kad dar tik prasideda sunkus darbas siekiant įvykdyti tikslinio dialogo reikalavimus. „Brisbanas 2032“ ir Australijos nacionalinis olimpinis komitetas turės pateikti atsakymus į Būsimųjų žaidynių miesto-šeimininko klausimyną ir atitinkamas garantijas. Būsimųjų žaidynių miesto šeimininko komisija numatytu laiku pateiks TOK Vykdomajam komitetui ataskaitą.

Jei bus įvykdyti visi reikalavimai, TOK Vykdomasis komitetas gali pasiūlyti išrinkti būsimųjų XXXV olimpiados žaidynių miestą šeimininką į TOK sesiją. Jei diskusijos nebus sėkmingos, „Brisbanas 2032“ grįš prie tęstinio dialogo.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS