Pasaulio irklavimo čempionate Lietuva jau užsitikrino du olimpinius kelialapius

2023 m. rugsėjo 8 d.

Penktadienį per pusvalandį trimis sportininkėmis išaugo kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes iškovojusių lietuvių skaičius. Belgrade (Serbija) vykstančiame pasaulio irklavimo čempionate vietas finaluose, o tuo pačiu ir olimpinius bilietus Lietuvai laimėjo dvi įgulos.

Moterų porinių dviviečių valčių antrajame pusfinalyje penktadienį Europos vicečempionės lietuvės Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė užėmė antrąją vietą ir pateko į finalą. Mūsiškės 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 9,09 sek.

Šioje rungtyje bus išdalinta 11 olimpinių kelialapių, todėl lietuvės užsitikrino bilietus į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Į finalą iš šio pusfinalio taip pat pateko greičiausios buvusios tituluotos rumunės Ancuta Bodnar ir Simona Radis (7.04,97) bei trečios finišavusios Naujosios Zelandijos atstovės Brooke Francis ir Lucy Spoors (7.12,62).

Moterų vienviečių valčių antrajame pusfinalyje Lietuvos atstovė Viktorija Senkutė finišavo trečia ir taip pat pelnė mūsų šaliai kelialapį ne tik į finalą, bet ir į olimpines žaidynes. Jos laikas – 7 min. 46,81 sek. Olimpinės patirties dar neturinčią lietuvę aplenkė taip pat į finalą patekusios amerikietė Kara Kohler (7.44,66) ir australė Tara Rigney (7.46,42).

Viktorija Senkutė (World Rowing/Benedict Tufnell nuotr.)

Vyrų vienviečių valčių pirmajame pusfinalyje lietuvis Dovydas Nemeravičius (7.09,47) liko šeštas ir pateko į B finalą.

Į A finalą pateko vokietis Oliveris Zeidleris (6.53,47), graikas Stefanos Ntouskos (6.55,71) ir kroatas Damiras Martinas (6.58,67).

B finale bus kovojama dėl 7-12 vietų. Vienviečių valčių klasėse olimpinius kelialapius iškovos po devynis irkluotojus.

Ketvirtadienį į A finalą nepavyko patekti pavienę dvivietę valtį irkluojančioms Ievai Adomavičiūtei ir Kamilei Kralikaitei. Lietuvos sportininkės pirmajame pusfinalio plaukime ketvirtadienį 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 51,93 sek. ir užėmė ketvirtąją vietą. Tai reiškia, kad lietuvės pateko į B finalą (7-12 vietos).

Šioje rungtyje pasaulio čempionate bus išdalinta 11 olimpinių kelialapių, todėl I. Adomavičiūtei ir K. Kralikaitei B finale reikės aplenkti bent vieną komandą.

Pirmąsias tris vietas užėmė ir į finalą pateko rumunės Ioana Vrinceanu ir Roxana Anghel (7.38,69), airės Aifric Keogh ir Fiona Murtagh (7.43,69) ir čilietės Melita Abraham ir Antonia Abraham (7.47,50).