LTOK Sportininkų komisijos posėdyje – apie pagalbą ginant sportininkų teises

2024 m. gegužės 28 d.

LTOK Sportininkų komisijos posėdis / S. Čirbos nuotr.

Antradienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete vyko LTOK Sportininkų komisijos posėdis, kurio metu buvo pristatytos teisinės paslaugos sportininkams. Šias paslaugas LTOK kartu su advokatų profesine bendrija „IUSTUM“ teikia jau nuo 2019 m., bet pagal atnaujintą sutartį praplečiamas paslaugų sąrašas.

Apie iniciatyvą posėdžio metu atvyko papasakoti advokatų profesinės bendrijos „IUSTUM“ partneris Laimonas Pivoras, kuris pabrėžė, kad taip sukurtas realus mechanizmas ginti sportininkų interesus.

Advokatų profesinės bendrijos „IUSTUM“ partneris Laimonas Pivoras / S. Čirbos nuotr.

„Sportininkai iki šiol gaudavo teisines paslaugas, susijusias su seksualiniu smurtu ir priekabiavimu. Antidopingo klausimais irgi buvo konsultuojama pradiniame etape, kai norima spręsti ką daryti konkrečioje situacijoje. Dabar praplėstos sutarties sąlygos, apimant klausimus, susijusius su visomis sportininkų teisėmis“, – pasakojo advokatas L. Pivoras, pridūręs, kad tai yra beprecedentis atvejis, kai olimpinis komitetas imasi iniciatyvos spręsti iš sportinės veiklos kilusius klausimus.

„Pavyzdžiui, gauna sportininkas rentą, baigęs karjerą, bet mėgėjiškai nori startuoti triatlono varžybose – ar renta bus atimama, ar ne? Tokie ir panašūs klausimai gali būti sprendžiami su mūsų pagalba“, – posėdžio metu pristatydamas atnaujintas teisines paslaugas sportininkams kalbėjo L. Pivoras.

Iki šiol nuo 2019 m. tų federacijų, kurios yra LTOK narės, sportininkams advokatai suteikdavo nemokamas teisines konsultacijas dėl pažeistų teisių gynimo ir žalos atlyginimo nukentėjus nuo seksualinio priekabiavimo ir diskriminacijos, psichinės ir fizinės prievartos.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė posėdžio metu pasakojo, kad buvo išgirstas tokių paslaugų poreikis iš pačių sportininkų, kai jiems prireikia teisinės pagalbos, bet nežino kaip spręsti situaciją.

„Tikimės, kad tą paslaugą mes galėsime suteikti kuo greičiau, padėsime išsiaiškinti kur yra kieno teisės ir pareigos. Siekiame, kad sportininkams nereikėtų patiems samdytis teisininkų ir ilgai su jais aiškintis. Jau prieš tai su mūsų pagalba per šį laiką konsultavome federacijas susitvarkant įstatus, vidines tvarkas. Tikslas yra padėti susitarti, rasti sprendimą įvairiais klausimais“, – posėdžio metu kalbėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė / S. Čirbos nuotr.

„Manau, kad tokia pagalba sportininkams bus labai naudinga. Džiaugčiausi, jei šios paslaugos būtų tik prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, nes šiuo metu yra kalbama ir apie ombudsmeną, kuris negalėtų kištis į federacijų veiklą, tai tik patariamasis balsas. Šiuo atveju, viskas vyktų daug greičiau, paprasčiau, būtų sutaupyta daug lėšų. Kalbama, kad ombudsmenui būtų skiriami apie 200 tūkst. eurų per metus, kas atrodytų labai didelė prabanga“ , – po posėdžio pasakojo LTOK Sportininkų komisijos pirmininkas M. Griškonis.  

LTOK Sportininkų komisijos pirmininkas Mindaugas Griškonis / S. Čirbos nuotr.

+20

Posėdyje kiti aptariami klausimai buvo dėl paruošto klausimyno komisijos nariams apie LTOK darbotvarkę 2024-2032 m. Komisijos pirmininkas M. Griškonis pasakojo, kad taip siekiama atsižvelgti į sportininkų komisijos nuomonę formuojant naują LTOK strategiją.

LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė pristatė šių metų LTOK sportininkų komisijos veiklas. Rudenį planuojamas seminarų ciklas sportininkams apie savo įvaizdžio formavimą viešojoje erdvėje ir socialiniuose tinkluose.

Visa sportininko suteikta ir vykdant sportininko pavedimą advokato gauta informacija bus saugoma kaip advokato profesinė paslaptis, o visas paslaugų išlaidas padengs LTOK. Kilus bet kokiems klausimams galima kreiptis el. paštu – laimonas.pivoras@iustum.lt.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS