Lietuvos pedagogai bei treneriai vertybinio ugdymo žinias gilino OVUP mokymuose Palangoje

2023 m. birželio 6 d.

K. Štreimikio nuotr.

Tobulėjimas, pagarba ir draugystė – olimpinės vertybės, kurių ugdymu Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyva formalųjį bei neformalųjį švietimą praplečia tūkstančiai pedagogų ir trenerių visoje šalyje.

Unikalios, Tarptautinio olimpinio komiteto sukurtos Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) mokymai Lietuvoje vyksta nuo 2016 metų. Anksčiau į pirmojo lygmens mokymus įsitraukusiems pedagogams birželio pradžioje suteikta galimybė gilinti programos žinias – surengti antrojo lygmens mokymai Palangoje.

+12

„Šiais metais tai jau antrieji mokymai su OVUP jau susipažinusiems programos dalyviams. Smagu, kad susidomėjimas tik didėja, sulaukėme gausybės paraiškų dalyvauti. Džiaugiamės, kad Lietuvoje su jaunimu dirba tokie entuziastingi pedagogai, treneriai, kurie nuoširdžiai siekia praturtinti jaunimą ne tik dalykinėmis žiniomis, bet ir vertybiniu ugdymu. Esame labai dėkingi OVUP mokymų vadovėms Lietuvoje – tai, kad sulaukiame tokios didelės sėkmės, yra jų nuoširdaus darbo nuopelnas“, – džiaugėsi LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Į trijų dienų trukmės mokymus Palangoje buvo atrinktas ir įsitraukė 21 dalyvis iš Vilniaus, Šiaulių, Alytaus, Mažeikių, Kauno, Kėdainių bei Jonavos ugdymo įstaigų ir sporto mokyklų.

Įvairių teorinių bei praktinių užsiėmimų metu susibūrę ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo pedagogai bei treneriai buvo kviečiami pažinti ir gilintis į neformaliojo ugdymo ir olimpinio švietimo principus ir metodus, mokytis ugdyti vertybes per sportinę veiklą ir fizinį aktyvumą, gilinti OVUP ir olimpinio švietimo edukacinių temų žinias bei analizuoti jau išbandytų OVUP veiklų taikymo ypatumus ir iššūkius.

K. Štreimikio nuotr.

„Pirmiausia, patiko pirmojo lygmens mokymai Vilniuje savo įvairove, įspūdį paliko praktinės užduotys, jų sukelti iššūkiai bei jų sprendimas refleksijose. Pasisėmiau sau daug naudingos informacijos, kurią iškart pritaikiau ugdytiniams. Kai pamačiau galimybę dalyvauti antrojo lygmens mokymuose – nedvejojau. Vedė smalsumas, ką, gavusi tiek daug patirties, dar galiu išmokti.

Ir iš tikrųjų, čia dalyvaudama pasisėmiau dar daugiau naujų patirčių. Mokymai sukasi apie teorijos išbandymą praktikoje, mums metami iššūkiai, kuomet turime palikti komforto zoną, surasti sprendimų, kompromisų, vadovai pateikia ir daug gyvenimiškų pavyzdžių. Tokiu būdu medžiaga lengviau įsisavinama. O per savo patyrimą visą medžiagą lengviau perduoti ugdytiniams“, – įspūdžiais dalijosi „Krokodiliuko“ akrobatikos mokyklos trenerė Kristina Vasilevskaja.

K. Štreimikio nuotr.

Visus mokymų užsiėmimus vedė patyrę ir su OVUP nuo pat programos įgyvendinimo pradžios Lietuvoje dirbantys lektoriai Donatas Petkauskas bei Nerijus Miginis. Antrojo lygmens mokymų tikslas – suteikti ugdytojams žinių, kaip taikyti OVUP metodiką savo kasdieniame darbe su vaikais ir jaunimu bei supažindinti su konkrečiomis praktinėmis veiklomis, kurias galima pritaikyti ne tik fizinio lavinimo, bet ir kitose pamokose.

„Man ir mano kolegoms labai patiko mokymai, kurie buvo vedami mūsų įstaigoje, todėl labai džiaugiuosi, kad buvau atrinkta gilinti OVUP žinias. Šie mokymai išsiskiria tuo, kad teorinės medžiagos čia gauname nedaug ir ji yra labai įdomi bei susisteminta. Visas veiklas išbandome praktiškai, o vėliau jose atrandame ir išsigryniname olimpines vertybes bei jų svarbą. Smagu, kad mokymai vyksta pajūryje, tai taip pat prideda žavesio, laikas man buvo labai naudingas. Norisi pabrėžti, kad būnant čia nesijaučia įtampos, visų dalyvių ir lektorių bendravimas – labai laisvas ir draugiškas. Tokioje aplinkoje nejauti, kad esi mokymuose, bet tobulėjimas – didžiulis“, – galimybe plėsti žinias džiaugėsi Šiaulių lopšelio – darželio „Bitė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Justė Tverijonienė.

K. Štreimikio nuotr.

Lietuvoje įgyvendinama OVUP yra sulaukusi išskirtinio įvertinimo – programos kūrėjai TOK Lietuvoje įgyvendinamą programą bei taikomus metodus pripažino kaip pavyzdinius kitoms pasaulio valstybėms, o praėjusių metų rudenį LTOK atstovai buvo pakviesti gerąja programos patirtimi pasidalyti su kitais nacionaliniais olimpiniais komitetais.

LTOK vienas pirmųjų pasaulyje OVUP išvertė į savo šalies kalbą ir, pritarus TOK, pasiūlė kelių lygių mokymus Lietuvos pedagogams. Per šešerius metus visoje Lietuvoje pedagogams buvo surengta daugiau nei 100 mokymų. Juose dalyvavo daugiau nei 2000 ugdytojų. Lietuvoje vykdomus mokymus yra stebėjusi TOK olimpinio fondo kultūrai ir paveldui vyriausioji švietimo vadovė Xenia Kourgouzova.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS