Ketvirtąją EJOF dieną – riedlentininko ir kalnų dviratininkų debiutas (visi rezultatai)

2023 m. liepos 26 d.

K. Štreimikio nuotr.

Plaukimas

Trečiadienio rytą Europos jaunimo olimpinio festivalio (EJOF) plaukimo varžybų atrankose jėgas išbandė 8 lietuviai. Pirmosios prie baseino pasirodė 200 m laisvuoju stiliumi rungties dalyvės, tarp kurių – ir Stela Švenčionytė bei Ieva Nainytė.

Geriau sekėsi I. Nainytei, kuri distanciją įveikė per 2 min. 10,13 sek., savo plaukime užėmė 5 vietą, o galutinėje atrankos įskaitoje buvo 24 bei antruoju numeriu pateko tarp atsarginių pusfinalio dalyvių.

S. Švenčionytė rungtį įveikė per 2 min. 11,35 sek., savo plaukime užėmė 7 vietą, o galutinėje atrankos rezultatų lentelėje rikiavosi 33-ia.

Netrukus po to prie baseino žengė ir vakar pirmąjį Lietuvos medalį Europos jaunimo olimpiniame festivalyje iškovojęs Mantas Kaušpėdas. Po bronzinio finalo lietuvis jėgas išmėgino dvigubai ilgesnėje – 200 m plaukimo nugara – distancijoje. Distanciją jis įveikė per 2 min. 8,99 sek., savo plaukime užėmė 5 vietą, galutinėje įskaitoje buvo 15-as ir prasibrovė į rungties pusfinalį.

Tame pačiame plaukime su tautiečiu plaukęs Arminas Murėnas fiksavo 2 min. 12,57 sek. laiką, galutinėje rezultato lentelėje užėmė 24 vietą ir į pusfinalį neprasibrovė.

Abu lietuviai kartu su Arnu Augustinavičiumi ir Majumi Povilaičiu netrukus dalyvavo ir 4×100 m laisvuoju stiliumi estafetės varžybose. Lietuvos atstovai distanciją įveikė per 3 min. 39,74 sek., savo plaukime užėmė 6 vietą ir galutinėje atrankos įskaitoje rikiavosi 21 vietoje.

Merginų 4×100 m laisvuoju stiliumi estafetės varžybose dalyvavo S.Švenčionytė, I.Nainytė, Guoda Tručinskaitė bei Ema Purvainytė. Lietuvės rungtį įveikė per 3 min. 58,39 sek., savo plaukime buvo 5-os, galutinėjė įskaitoje užėmė 9 vietą ir pirmu numeriu pateko tarp atsarginių dalyvių finale.

Trečiadienio vakarą pusfinalio plaukime M. Kaušpėdas pagerino savo atrankoje užfiksuotą rezultatą, tačiau to nepakako prasibrauti į finalą. Lietuvis 200 m nugara rungties distanciją įveikė per 2 min. 8,67 sek., savo plaukime užėmė 5 vietą, o galutinėje pusfinalio įskaitoje rikiavosi 12-as.

„Nesu patenkintas. Pritrūko iki finalo ir rezultatas nebuvo labai džiuginantis. Nedaug, bet trūko ir iki asmeninio rekordo. Bet yra kaip yra, iš klaidų mokausi. Pusfinalyje plaukiau šiek tiek greičiau nei ryte, pavyko pataisyti tam tikras klaidas, tačiau gaila, kad nepavyko pasiekti norimo rezultato. Reikia pripažinti, kad 200 m nugara man nėra tokia stipri rungtis kaip 100 m nugara. Su treneriais stengiamės, dirbame, kad 200 m plaukčiau greičiau“, – sakė M. Kaušpėdas.

Kalnų dviračiai

Kalnų dviračių kroso varžybose dalyvavo du lietuviai – Vigailė Budreckytė ir Justinas Pavlovas.

+5

Jie į Lietuvos kalnų dviračių istoriją įsirašė kaip pirmieji mūsų šalies atstovai, dalyvavę šios sporto šakos olimpinio festivalio varžybose. Ji į programą, kaip ir riedlenčių sportas bei 3×3 krepšinis, buvo įtraukta pirmą kartą.

Pirmoji Mariboro kalnuose įrengtą trasą išbandė V. Budreckytė. Deja, lietuvės debiutas nebuvo sėkmingas. Ji susidūrė su dviračio gedimu ir varžybas baigė po kiek daugiau nei 23 min. Distancijos iš viso nepavyko įveikti 12 sportininkių iš 26 dalyvių.

„Sugedo mano pavarų perjungimo sistema, negalėjau persijungti žemiausios pavaros. Pavarų nėra, į kalnus neįvažiuosi. Varžovė aplenkė ratu ir man teko pasitraukti iš lenktynių. Labai retai prieš startą jaučiuosi gerai, o šiandien buvo tokia diena. Buvau tikrai pasiruošusi kovoti, užsiėmiau gerą poziciją, įveikiau kelis šimtus metrų ir dviratis sugedo. Labai apmaudu“, – po varžybų sakė V. Budreckytė.

Kiek vėliau vaikinų kalnų dviračių kroso varžybas pradėjo ir J. Pavlovas. Lietuvis distanciją įveikė per 1 val. 3 min. 51 sek. ir užėmė 18 vietą. Nuo varžybas laimėjusio čeko Krystofo Bazanto jis atsiliko 9 min. 2 sek. Iš viso vaikinų varžybose dalyvavo 31 sportininkas.

Dziudo

Ketvirtąją varžybų dieną ant dziudo tatamio lipo 3 Lietuvos atstovai.

+4

Pirmasis lietuvių kovas pradėjo Nikita Bolzanas. Svorio kategorijos iki 66 kg atrankos etape jis susitiko su Razmiku Galstyanu ir po atkaklios kovos turėjo pripažinti varžovo pranašumą.

Merginų svorio kategorijos iki 48 kg varžybose dalyvavo Vytautė Einikaitė, kuri pirmoje kovoje nusileido prancūzei Celia Maillard. Varžybas lietuvė netrukus pratęsė paguodos turnyre, kur pirmoje kovoje įveikė Kipro atstovę Adamantia Christodoulidou.

Patekusi į paguodos turnyrą V. Einikaitė po atkaklios kovos nusileido vėliau bronzos medalį iškovojusiai olandei Noorai Noufalai.

Dienos pabaigoje lietuvių dziudo kovas vainikavo Simo Polikevičiaus iškovotas sidabro medalis svorio kategorijoje iki 60 kg.

Ketvirtadienį svorio kategorijoje iki 63 kg varžysis Varvara Kuchar.

Gimnastika

Merginų gimnastikos varžybose trečiadienį dalyvavo Danielė Tarailytė.

Atraminio šuolio rungties varžybose lietuvė surinko 10,500 taškų ir užėmė 81 vietą. Pratimuose ant įvairiaaukščių lygiagrečių ji su 7,150 taškų užėmė 79 vietą. Pratimuose ant buomo D. Tarailytė buvo 58-a (10,250 tšk.), o laisvųjų pratimų rungtyje – 67-a (10,350 tšk.).

Daugiakovės varžybose lietuvė  užėmė 79 vietą.

„Kalbant apie šios dienos varžybų rezultatus bei objektyviai vertinant dabartines Danielės galimybes, galėčiau pasakyti, kad varžybas pradėjo labai gerai. Be kritimų padarė pusiausvyros ir laisvuosius pratimus.

Reikėtu paminėti, kad mažiau nei prieš 3 mėnesius Danielė patyrė traumą – dešinės kojos kulkšnies lūžį. Visai prieš pat varžybas pradėjome atlikinėti šuolius ir minimalią akrobatiką, saugodami koją. Aišku pritruko laiko šuolių atidirbimui.

Atraminį šuolį atliko su kritimu, o dėl lygiagrečių galėčiau pasakyti, kad čia pritrūko psichologinio pasirengimo. Danielė jauna sportininkė, turėjusi galimybę dalyvauti tik Lietuvos čempionatuose ir keliose varžybose Latvijoje. Ji dar neturi dalyvavimo tokio rango varžybose patirties.

Pratimą ant lygiagrečių ji atliko be kritimų, bet su labai šiurkščiomis klaidomis.

Aišku, prieš traumą tikėjomės visai kitokių rezultatų. Trauma neleido atitinkamai pasiruošti varžyboms. Bet šis startas yra didžiulė patirtis sportininkės karjeroje ir tikrai padės Danielei siekti rezultatų ateityje“, – sakė sportininkės trenerė Ana Mielko.

Riedlenčių sportas

Ketvirtosios Europos jaunimo olimpinio festivalio dienos lietuvių pasirodymus užbaigė Povilas Jucys. Pirmą kartą į festivalio programą įtraukto riedlenčių sporto „Street“ disciplinos varžybose Lietuvos atstovas dalyvavo atrankos etape.

Pirmojo važiavimo metu anksčiau niekada tarptautinėse varžybose nedalyvavęs lietuvis atlikdamas triuką krito, tačiau pratęsęs pasirodymą iš viso surinko 53 balus. Antrajį važiavimą be priekaištų atlikęs P. Jucys į savo sąskaitą įsirašė 58,56 balo ir prieš paskutinės atrankos grupės važiavimus rikiavosi 4 vietoje.

+7

Pasibaigus atrankos etapui lietuvis bendroje įskaitoje užėmė 10 vietą ir į finalą neprasibrovė. Pirmąją vietą užėmė olandas Diego Broestas, geriausiu savo važiavimu surinkęs 73,33 balo.

„Povilas išpildė viską, ką planavome, net ir su kaupu. Nepaisant griuvimo, rezultatas yra labai geras. Labai gerai, kad Povilas sugeba adaptuotis pagal situaciją ir nei kiek nepasimeta. Po dviejų grupių važiavimų būti 4 vietoje mums yra labai geras rezultatas. Trečioje grupėje buvo tikrai gerų riedlentininkų, į finalą pateko 8 sportininkai, Lietuvai būti dešimtuke yra labai geras pasiekimas. Esu labai dėkingas Povilui, jo broliui Dovydui, kuris jau yra dalyvavęs olimpinėje atrankoje bei labai padėjo broliui pasiruošti ir visai „Skate Hub“ komandai už palaikymą. Esame laimingi“, – po atrankos kalbėjo riedlentininko treneris Justinas Ivoška.

Riedlenčių „Street“ disciplinos finalas įvyks ketvirtadienį.