EOK vykdomajame komitete – pasiruošimas Generalinės asamblėjos sesijai

2020 m. lapkričio 26 d.

Olimpinė čempionė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ketvirtadienį dalyvavo nuotoliniame Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) vykdomojo komiteto posėdyje.

Posėdyje kalbėta apie lapkričio 27 dieną vyksiančią EOK Generalinės asamblėjos sesiją, kurioje slaptu balsavimu bus balsuojama dėl dviejų EOK įstatų punktų pakeitimų.

Įstatų pakeitimai numatytų galimybę Generalinės asamblėjos rinkimų sesiją organizuoti anksčiau nei baigiasi kadencija, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių prezidentas nustotų eiti pareigas.

Šiuo metu EOK vadovo pareigas eina vykdantysis prezidentas Nielsas Nygaardas. Danas šį postą užėmė birželio pradžioje po tuometinio prezidento Janezo Kocijančičiaus mirties.

Taip pat bus siūloma remiantis Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) rekomendacijomis ir siekiant lyčių lygybės sporte EOK įstatuose numatyti, kad iš 16 vykdomojo komiteto narių ne mažiau nei 5 pozicijas užimtų moterys.

Prieš Generalinės asamblėjos sesiją Vykdomajam komitetui buvo pateiktos finansinės EOK veiklos ataskaitos bei visų EOK komisijų ataskaitos. Darbo grupė pristatė idėjas EOK 2020-2030 metų strategijai.

Vykdomojo komiteto posėdyje numatyta, kad kitais metais vyksianti 50-oji  Generalinės asamblėjos sesiją bus rengiama Graikijoje, kuri minės Graikijos revoliucijos 200 metų jubiliejų. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją posėdis gali vykti ir nuotoliniu būdu.

Pristatytas pasiruošimas 2023 metais Krokuvoje (Lenkija) vyksiančioms Europos žaidynėms bei kitais metais vyksiančių renginių kalendorius, aptartas pasiruošimas iš 2021-ųjų vasario į gruodį perkeltam Europos jaunimo žiemos olimpiniam festivaliui.

EOK vykdomojo komiteto posėdyje taip pat diskutuota apie Europos sporto modelį, paremtą sportiškos ir fiziškai aktyvios visuomenės kūrimu. TOK prezidentas Thomas Bachas akcentuoja, kad būtent Europos sporto modelis iliustruoja solidarumą, kuris ypatingai svarbus pandemijos laikotarpiu. Fizinis aktyvumas pandemijos akivaizdoje įgavo ypatingą reikšmę. Tyrimai rodo, kad būtent fizinis aktyvumas padeda palaikyti gerą emocinę ir psichologinę savijautą.

Remiantis šiuo modeliu, sporto elitui priklausantys atletai savo pavyzdžiu ragina visuomenę būti fiziškai aktyviems, dalinasi savo patirtimi derinant sportą ir mokslą, dalyvauja socialinėse iniciatyvose. Aktyviais bendruomenės nariais yra ir Lietuvos olimpinės komandos LTeam nariai.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS