EJOF penktoji diena: lietuviai varžėsi penkiose sporto šakose

2023 m. liepos 27 d.

Kipro Štreimikio nuotr.

Ketvirtadienį Maribore (Slovėnija) tęsiasi Europos jaunimo olimpinis festivalis (EJOF). Lietuvos sportininkai rungiasi lengvosios atletikos, 3×3 krepšinio, dziudo, plento dviračių ir plaukimo varžybose.

Dziudo

Dziudo varžybose ketvirtadienį kovojo viena Lietuvos atstovė – Varvara Kuchar varžėsi svorio kategorijoje iki 63 kg.

Pirmojoje atrankos kovoje lietuvė nugalėjo graikę Sofia Xanthopoulou, tačiau antrojoje nusileido slovėnei Leilai Mazouzi. Kadangi Slovėnijos atstovė tapo savo grupės nugalėtoja, lietuvė pateko į paguodos varžybas.

Čia V. Kuchar nugalėjo prancūzę Emmą Benghezal ir pralaimėjo olandei Lunai De Kock. Lietuvė šiose varžybose užėmė 7 vietą.

„Panašų rezultatą jai ir prognozavome, Europos jaunių taurės varžybose ji užimdavo panašią vietą. Žinoma, visada norisi geriau, gal taip ir būtų buvę, jei burtai būtų buvę geresni.

Šiame svoryje labai didelė konkurencija. Ši grupė – viena stipriausių, susirenka labai daug sportininkių, visos stiprios, Varvarai reikia padaryti labai daug, kad laimėtų. Ji turi tvirtą charakterį, yra darbšti ir, kaip mes sakome, „guminė“, tai reiškia – nekrenta, išsisuka iš įvairių padėčių, lanksti“, – apie sportininkę kalbėjo dziudo trenerė Svetlana Vetrova.

Penktadienį dziudo varžybose dalyvaus Marta Navickaitė (svorio kategorija iki 70 kg) ir Rokas Rapkevičius (svorio kategorija iki 90 kg).

Plento dviračių sportas

Plento dviračių grupinėse lenktynėse ketvirtadienį varžėsi šeši Lietuvos atstovai. Pirmosios Mariboro centru besidriekusią trasą įveikė merginos.

Merginos miesto centru važiavo 3 ratus po 16 km. Augustė Audinytė užėmė 32 vietą, o Augustė Mikutytė buvo 34-a. Lietuvės, kaip ir dar 17 dviratininkių distanciją įveikė per 1 val. 20,12 min. ir užėmė 32 vietą. Monika Liutinskaitė finišavo per 1 val. 20,28 min. ir užėmė 57 vietą.

+30

Nugalėtoja tapo italė Linda Sanarini, distanciją įveikusi per 1 val. 19,25 min. Iš viso varžybose dalyvavo 82 sportininkės.

Vaikinų varžybose sportininkai važiavo 4 ratus po 16 m. Arnas Bilertas finišavo per 1 val. 33,22 min. ir užėmė 26 vietą. Dovydas Činga distanciją įveikė per 1 val. 45,41 min. ir užėmė 77 vietą. Viktoras Voiniušas finišą pasiekė per 1 val. 51,15 min. ir galutinėje įskaitoje buvo 83-as.

Nugalėtoju tapo britas Maxas Hindsas, finišavęs per 1 val. 32,50 min. Iš viso varžybose dalyvavo 92 dviratininkai.

„Visi sportininkai tikrai labai stengėsi. Mergaitės tokio lygio varžybose dalyvavo pirmą kartą, todėl jautėsi iš jų nervingumas. Buvo nemažai griuvimų, džiaugiuosi, kad mūsiškės atsilaikė.

Tuo tarpu Viktoras ir Dovydas krito, pastarajam kritimo metu sugedo dviratis. Arnas pasirodė pakankamai gerai. Kadangi festivalyje dalyvavo ir pernai, jaudulio nebejautė ir užėmė pakankamai aukštą vietą“, – sakė vienas dviratininkų trenerių Artūras Šiugdinis.

Lengvoji atletika

Mariboro lengvosios atletikos stadione penktają Europos jaunimo olimpinio festivalio dieną varžybose dalyvavo 5 Lietuvos rinktinės lengvaatlečiai.

Ketvirtadienio rytą lietuvių varžybas pradėjo Orinta Navikaitė, kuri dalyvavo ieties metimo rungties atrankoje. Po pirmojo neįskaityto bandymo lietuvė sulaukė Lietuvoje likusios trenerės Teresės Nekrošaitės skambučio ir su ja pasitarusi įrankį numetė 43,44 m. Tai buvo geriausias O. Navikaitės bandymas, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, garantavo jai vietą finale. Atrankos etapo rezultatų lentelėje ji rikiavosi 11.

„Mano pagrindinis tikslas buvo patekti į finalą, tik tikėjausi į jį patekti su geresniu rezultatu. Dabar turiu dar vieną galimybę įrodyti sau, kad aš tikrai galiu, pasitikėjimas savimi tikrai niekur nedingo. Tikiu, kad kiekviena nesėkmė yra tik mažas žingsnelis link pergalės. Ryžto turiu daug ir kovosiu iki pat galo“, – po varžybų kalbėjo O. Navikaitė.

+23

Merginų 800 m atrankos bėgime dalyvavusi Viltė Bubinaitė distanciją įveikė per 2 min. 15,02 sek. ir taip pasiekė savo asmeninį rekordą. Deja, šio rezultato nepakako patekti į finalą ir galutinėje varžybų įskaitoje ji užėmė 15 vietą.

„Jaučiuosi pakankamai gerai, džiaugiuosi, kad 1 sekunde pagerinau asmeninį rezultatą, bet labai norėjau įvykdyti 18-mečių Europos čempionato normatyvą, tačiau šiek tiek pritrūko. Tai tikrai nereiškia, kad aš pasiduodu, kovosiu toliau, išmoksiu pamokas ir grįšiu stipresnė. Normatyvui įvykdyti dar turiu visą sezoną ir tą pasieksiu“, – pazityvumo neslėpė V. Bubinaitė.

Vaikinų trišuolio atrankos varžybose dalyvavo šuolio į tolį rungtyje jėgas trečiadienį išbandęs Adanas Balkauskas. Geriausiu bandymu lietuvis nušoko 13,20 m ir finalinėje varžybų įskaitoje užėmė 16 vietą.

Vaikinų šuolių su kartimi finale dalyvavo Kasparas Gustas, kuris įveikė 4,70 m ir taip pagerino Lietuvos jaunių, 15-mečių ir 16-mečių rekordus. Galutinėje įskaitoje lietuvis užėmė 7 vietą.

Lietuvių ketvirtadienio lengvosios atletikos varžybas vainikavo Danieliaus Vasiliausko sidabro medalis, iškovotas 200 m bėgimo rungtyje.

Plaukimas

Penktąją Europos jaunimo olimpinio festivalio dieną plaukimo varžybose dalyvavo būrys lietuvių, vienas jų – pateko į penktadienį vyksiantį finalą.

50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje plaukęs Arnas Augustinavičius distanciją įveikė per 24,03 sek. bei taip pakartojo savo asmeninį rekordą. Bendroje rezultatų lentelėje lietuvis rikiavosi 16-as ir prasibrovė į pusfinalį, kuriame distanciją įveikė per 23,90 sek. ir taip pagerino asmeninį rekordą. Deja, šio rezultato patekti į finalą nepakako, lietuvis užėmė 11 vietą.

Tos pačios rungties atrankoje dalyvavęs Majus Povilaitis atplaukė per 25,03 sek. ir bendroje atrankos rezultatų lentelėje užėmė 33 vietą.

100 m plaukimo nugara rungties atrankos varžybose dar vieną kelialapį į pusfinalį lietuviams iškovojo Emilija Pociūtė. Ji distanciją įveikė per 1 min. 4,85 sek. ir galutinėje atrankos įskaitoje rikiavosi 11. Pusfinalio plaukime lietuvė nuplaukė per 1 min. 3,85 sek., taip pagerino savo asmeninį rekordą ir užėmusi 7 vietą prasibrovė į finalą. Jame E. Pociūtė plauks penktadienį 19:22 val. Lietuvos laiku.

Taip pat 100 m plaukimo nugara rungties atrankoje dalyvavo Augustė Jakštaitė, kuri fiksavo 1 min. 5,68 sek. laiką, o bendroje atrankos rezultatų lentelėje užėmė 15 vietą.

100 m plaukimo krūtine atrankoje dalyvavęs Dominykas Šulskis distanciją įveikė per 1 min. 6,31 sek. ir užėmęs 20 vietą tarp visų dalyvių pateko į pusfinalio plaukimą. Jame lietuvis nuplaukė per 1 min. 6,80 sek. ir užėmė 20 vietą.

Herkus Andronatij 100 m plaukimo krūtine atrankoje užėmė 26 vietą nuplaukęs per 1 min. 7,47 sek.

100 m plaukimo peteliške atrankos varžybose mūsų šaliai atstovavo Majus Povilaitis. Jis distanciją nuplaukė per 59,14 sek. ir atrankoje užėmė 28 vietą.

Lietuvos 400 m plaukimo kompleksiniu būdu 17-mečių rekordą pagerinusi Guoda Tručinskaitė ketvirtadienį dalyvavo dvigubai trumpesnės – 200 m – distancijos plaukimo atrankoje. 2 min. 22,76 sek. laiką fiksavusi lietuvė atrankos varžybose užėmė 8 vietą ir pateko į pusfinalį. Jame G. Tručinskaitė nuplaukė per 2 min. 22,64 sek. ir užėmusi 9 vietą pateko tarp atsarginių dalyvių.

Toje pačioje atrankoje dalyvavusi Ieva Nainytė distanciją nuplaukė per 2 min. 28.90 sek. bei užėmė 21 vietą.

Mišrios komandinės estafetės 4×100 m kompleksiniu būdu varžybose Lietuvai atstovavo Mantas Kaušpėdas, Dominykas Šulskis, Guoda Tručinskaitė ir Stela Švenčionytė. Lietuvos komanda rungtį įveikė per 4 min. 5.80 sek. ir užėmę 10 vietą bei pateko tarp atsarginių dalyvių finale antru numeriu.