EJOF lengvosios atletikos varžybose – užtikrintas žingsnis į finalą

2023 m. liepos 27 d.

Aurėja Beniušytė (K. Štreimikio nuotr.).

Maribore (Slovėnija) tęsiasi Europos jaunimo olimpinis festivalis, kur trečiadienį varžėsi keturi Lietuvos lengvaatlečiai.

Užtikrintai varžybas pradėjo praėjusių metų festivalio čempionė trišuolininkė Aurėja Beniušytė. Ji jau pirmuoju bandymu nušoko 12,80 m ir įvykdė finalo normatyvą (12,60 m).

„Esu labai patenkinta rezultatu ir savo pasirodymu. Labai norėjau įveikti kvalifikaciją pirmu šuoliu, kad per daug nenuvargčiau ir turėčiau jėgų finale, tai man ir pavyko. Žinau, kad bus labai stipri kova finale, nes visos norės parodyt geriausia ką gali ir kovoti dėl aukščiausių vietų.

Kadangi tai jau ne pirmas mano festivalis, turiu daugiau pasitikėjimo ir vis labiau pradedu pažinti save tokio lygio varžybose, todėl dabar beliko laukti penktadienio ir ruoštis finaliniam startui“, – sakė A. Beniušytė.

Antrąją vietą atrankos varžybose užėmė italė Erika Giorgia Anoeta Saraceni, nušokusi 12,72 m.

Merginų trišuolio finalas vyks penktadienį 18:30 val. Lietuvos laiku.

400 m distancijos finale trečiadienį bėgo Matas Janarauskas. Jis distanciją įveikė per 48,03 sek. ir užėmė 6 vietą. Auksą iškovojo čekas Ondrejus Loupalas (47,07 sek.).

Atrankos varžybose lietuvis distanciją įveikė per 47,76 sek. Jis buvo greičiausias trečiajame atrankos bėgime ir bendroje įskaitoje užėmė antrąją vietą. Jis ne tik pagerino asmeninį rezultatą, bet ir įvykdė rugpjūtį Izraelyje vyksiančio Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato normatyvą. M. Janarauskas taip pat pagerino Lietuvos 16-mečių rekordą.

„Vertinu labai gerai ir noriu pagirti šį sportininką. Važiavome čia ne šiaip sau. Kėlėme tikslą būti finale ir pasigerinti asmeninį rekordą. Mūsų tikslai įvykdyti su kaupu. Didžiuojuosi, kad jis buvo finale ir užėmė aukštą vietą. Šiemet šis sportininkas žengė labai didelį žingsnį į priekį“, – sakė olimpietė sportininko trenerė Irina Krakoviak-Tolstika.

Matas Janarauskas (K. Štreimikio nuotr.).

200 m bėgimo atrankos varžybose rungėsi pernai vicečempionu tapęs Danielius Vasiliauskas. Lietuvis distanciją įveikė per 21,69 sek. Savo atrankos grupėje jis užėmė 2 vietą, antru rezultatu pateko ir į pusfinalį.

„Danieliui ryt labai svarbi diena. Tikrai bus ką veikti. Svarbiausia – išlikti ramiam. Ramybėje slypi jėga“, – kalbėjo I.Krakoviak-Tolstika.

Pusfinalio varžybos vyks ketvirtadienį 13:20 val. Lietuvos laiku, finalas – 21 val. Lietuvos laiku.

Šuolio į tolį atrankos varžybose dalyvavo Adanas Balkauskas. Ši rungtis turėjo vykti antradienį, tačiau dėl kilusios audros buvo perkelta. Geriausiu bandymu lietuvis nušoko 6,07 m ir atrankos A grupėje užėmė 10 vietą.

Adanas Balkauskas (Edijs Palens nuotr.).

Ketvirtadienį festivalio lengvosios atletikos varžybose lietuviai taip pat rungsis ieties metimo, 800 m bėgimo, trišuolio ir šuolio su kartimi rungtyse.