EJOF lengvosios atletikos finaluose varžėsi keturi Lietuvos sportininkai

2023 m. liepos 28 d.

Orinta Navikaitė (Kipro Štreimikio nuotr.).

Lietuvos lengvaatlečiai baigė pasirodymą Europos jaunimo olimpiniame festivalyje. Penktadienį lietuviai varžėsi penkiose rungtyse ir iškovojo vieną medalį.

+7

Ieties metimo finale varžėsi Orinta Navikaitė. Lietuvė geriausiu antruoju bandymu ietį numetė 50,47 m ir galutinėje įskaitoje užėmė 5 vietą.

„Džiaugiuosi, kad pavyko susikaupti ir padaryti ką šiandien galėjau geriausio. Džiuogiuosi ir tuo, kad pagerinau rezultatą, kurį pasiekiau atrankoje. Pernai buvau penkta, šiemet vėl penkta. Konkurencija tikrai didesnė, visos stipriai patobulėjo, bet aš savo rezultatu tikrai džiaugiuosi“, – sakė O. Navikaitė.

Auksą laimėjo kroatė Vita Barbič, ietį numetusi 60,48 m ir pagerinusi festivalio rekordą.

Šuolio į aukštį finalo varžybose dalyvavo Kasparas Gustas.

Į 180 cm aukštį pakeltą kartelę jis įveikė antruoju bandymu. Taip pat antruoju bandymu jis įveikė ir 185 cm  aukštį. Tačiau įveikti 190 cm atžymos lietuviui nebepavyko. Bendroje įskaitoje jis užėmė 14 vietą.

Kasparas Gustas (K. Štreimikio nuotr.).

Ketvirtadienį lietuvis dalyvavo šuolių su kartimi varžybų finale, kur įveikė 4,70 m aukštį ir taip pagerino Lietuvos jaunių, 15-mečių ir 16-mečių rekordus. Galutinėje įskaitoje jis užėmė aukštą 7 vietą.

„Nemanau, kad šiandien labai gerai pasirodžiau. Vakar atidaviau viską, krūvis buvo labai didelis, nespėjau atsistatyti. Jei būčiau turėjęs dar bent dieną ar dvi, rezultatas būtų buvęs kitoks.

Šiandien būčiau liūdnesnis, jei vakar nebūtų pavykę tokio rezultato pasiekti. Buvo kosmosas! Pats nesitikėjau, kad pavyks susitvarkyti su stresu ir pasigerinti asmeninį rekordą“, – kalbėjo sportininkas.

Šuolių į aukštį varžybas laimėjo prancūzas Elijah Pasquieris, įveikęs 212 cm aukštį.

5 km sportinio ėjimo rungtyje dalyvavo Justė Perveneckaitė. Ji distanciją įveikė per 23 min. 37,44 sek. Auksą iškovojo vengrė, distanciją įveikusi per 22 min. 42,91 sek.

Justė Perveneckaitė (K. Štreimikio nuotr.).

„Pirmas ir antras kilometrai buvo gana lengvi, galvojau, kad turiu šansų. Po to pradėjau net nebežiūrėti į laiką, nes pasidarė labai sunku. Ėjau kaip galėjau.

O pats festivalis man laba patinka. Atrodo, dar geresnis, nei pernai buvo Slovakijoje. Atmosfera labai gera, žmonės – bendraujantys, pozityvūs“, – sakė ji.

Švedišką estafetę (100 m, 200 m, 300 m, 400 m) penktadienį bėgo Lietuvos vaikinų komanda. Danielius Vasiliauskas, Matas Gračinskas, Titas Kukšta ir Matas Janarauskas. Jie distanciją įveikė per 1 min. 57,18 sek. ir antrame atrankos bėgime užėmė 5 vietą. Bendroje įskaitoje jie užėmė 15 vietą.

Vaikinų estafetės varžybos (K. Štreimikio nuotr.).