Broliai Stankūnai dramatiškai iškovojo olimpinį kelialapį

2024 m. gegužės 21 d.

Balint Czucz

Lietuvos olimpinėje komandoje – jau 38 sportininkai. Kelialapį Lietuvai antradienį iškovojo pavienę dvivietę valtį irkluojantys Dovydas ir Domantas Stankūnai.

Broliai Liucernoje (Šveicarija) vykstančios olimpinės atrankos regatos finale užėmė antrąją vietą ir pelnė vieną iš dviejų kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Mūsiškiai 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 30,50 sek. ir į priekį praleido akimirka anksčiau finišavusius vokiečius Julių Christą ir Soenkę Krusę (6.30.26).

Treti finišavo ir už olimpinių žaidynių borto liko visą distanciją su lietuviais ir vokiečiais atkakliai kovoję olandai Nicolas van Sprangas ir Guillaume Krommenhoekas (6.30,86).

Iš viso Lietuvai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse atstovaus penkios irkluotojų įgulos – be vyrų porinės dvivietės dar bus moterų ir vyrų vienvietės bei moterų porinė ir pavienė dvivietės.