ANOC išreiškė susirūpinimą dėl Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos sprendimo

2024 m. balandžio 29 d.

Savaitgalį Graikijos sostinėje Atėnuose vyko Pasaulinės nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) Vykdančiosios tarybos posėdis. Jame dalyvavo ir olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Posėdis vyko po iškilmingos olimpinės ugnies perdavimo Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatoriams ceremonijos.

ANOC Vykdančioji taryba išreiškė susirūpinimą dėl Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos sprendimo įsteigti pinigines premijas visiems lengvaatlečiams, iškovosiantiems aukso medalius 2024 m. Paryžiaus ir 2028 m. Los Andželo vasaros olimpinėse žaidynėse.

Pareiškime akcentuojama olimpinių vertybių išsaugojimo svarba, bei pabrėžiamas palaikymas kiek anksčiau analogišką poziciją išsakiusiai Tarptautinių vasaros sporto šakų federacijų asociacijai.

„ANOC Vykdančioji taryba palaiko sportininkus ir faktą, kad jie turi sulaukti atitinkamo pripažinimo už savo pasirodymą. Vis dėlto, sutinkame, kad Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos priimtas sprendimas skirti piniginius prizus už aukščiausius olimpinius pasiekimus gali prasilenkti su olimpinio solidarumo principais, kurie yra olimpinio judėjimo pagrindas.

ANOC pripažįsta ir vertina tai, kad Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) daugiau nei 90 proc. savo pajamų perskirsto olimpiniam judėjimui, nacionaliniams olimpiniams komitetams, tarptautinėms federacijoms. Tai padeda sumažinti atotrūkį tarp turtingesnių ir mažiau ekonomiškai pažengusių šalių, bei palengvina finansinę naštą ruošiantis olimpinėms žaidynėms.

Vis dėlto, olimpinių žaidynių negalima lyginti su jokiu kitu renginiu, o unikalios olimpinės vertybės, kurias įkūnija visų tautų sportininkai, turi būti saugojamos ir puoselėjamos“, – rašoma ANOC Vykdančiosios tarybos pareiškime.

Pranešime taip pat pabrėžiama, kad sprendimas dėl piniginės premijos skyrimo už rezultatus olimpinėse žaidynėse turėtų būti priimamas nacionalinio olimpinio komiteto ir atitinkamos šalies vyriausybės lygmeniu.

89-ajame ANOC Vykdančiosios tarybos posėdyje taip pat buvo diskutuota apie pagrindines organizacijos iniciatyvas ir kaip šios iniciatyvos galėtų nacionaliniams olimpiniams komitetams kurti kuo didesnę naudą.

„Ši organizacija egzistuoja tam, kad padėtų nacionaliniams olimpiniams komitetams tobulėti, spręsti iššūkius, plėstis. Būtent nacionaliniai olimpiniai komitetai yra ANOC veiklos ašyje“, – sakė Europos olimpinių komitetų asociacijos viceprezidentė D. Gudzinevičiūtė.

Susitikimo metu diskutuota apie ANOC organizuojamų pasaulio paplūdimio žaidynių koncepciją. Bus siekiama šį renginį paversti dar patrauklesniu komerciniams rėmėjams. Taip pat aptartas ANOC strateginio 2021-2024 m. plano įgyvendinimas. 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS